אדם בתוך עצמו הוא גר. לפעמים עצוב או מר הוא, לפעמים הוא שר,
לפעמים פותח דלת לקבל מכר אבל אבל לרוב, אדם בתוך עצמו נסגר.

(שלום חנוך)
 
 


מאמרים

חזרה לעמוד הקודם >>
 
טיפול פסיכולוגי הנו קשר של שיחות, משחק שמטרתו לעזור לילדים, מתבגרים, מבוגרים, משפחות וזוגות המרגישים שיש להם קושי, מצוקה. מטרת הטיפול להקל על המצוקות, לשפר את ההרגשה, התפקוד היומיומי ולקדם התפתחויות.
 
יש חשיבות לתפיסת הבעיה: ניתן לשאול את בני הזוג כמה זמן אינכם פוריים? עדיף לשאול כמה זמן אתם מתמודדים עם אי פוריות? המסר השני הוא אקטיבי של התמודדות.
 
Infertility affects many individuals and couples. This article offers an overview of the biology of infertility and its psychological and sociological effects.
 
רוב הזוגות המקבלים טיפול סיוע להפרייה משיגים הריו ולידהן מוצלחים.מספר מחקרים ארוכי טווח חקרו את השפעת אי הפוריות והטיפול בו בזוגות אשר סיוע להפרייה לא הצליח.
 
This study explored the coping processes of couples experiencing infertility. indings suggest that coping processes, which are beneficial to individuals, may be problematic for one's partner.
 
האם יחסים עם מורה זמינה, המזהה את צורכי התלמיד, נענית לאיתותיו, מסייעת לו ללמוד ומאפשרת לו להיעזר בה ולפנות אליה בעת הצורך, עשויים להוות תשתית שעליה יוכל הילד להתבסס בתהליך ההסתגלות למערכת בית הספר.
 
כיצד צריכה להיות התייחסות הפסיכולוג לאנשים החווים את השכול? מהו הטיפול המתאים במקרים אלו? על תפקידו של הפסיכולוג כמלווה במקרי מוות
 
אני יושב לצידו בשקט. ממתין. לא - אינני דוחק. אני יושב כאומר - הנני. והוא - עיניו בי. יש - ועיניו אומרות: "לא. אני חושש", והתריסים נשארים מוגפים יש - ועיניו קודחות בי, חודרות למעמקי.

 
לייבסיטי - בניית אתרים