אדם בתוך עצמו הוא גר. לפעמים עצוב או מר הוא, לפעמים הוא שר,
לפעמים פותח דלת לקבל מכר אבל אבל לרוב, אדם בתוך עצמו נסגר.

(שלום חנוך)
 
 


כתבות

חזרה לעמוד הקודם >>


 
בני הזוג נכנסים למערבולת של רגשות. זרים מעורבים ברגעים הכי אינטימיים שלהם, הספונטניות מתחלפת בצורך בתזמון וטבלאות מעקב. התשוקה והחושניות מתחלפות בתחושת משימה ודבקות במטרה. הרפואה המתקדמת מאפשרת לזוגות רבים להשיג פרי בטן, אך התהליך איננו פשוט ומלווה בתסכול, כאב וכעס, שעלולים להשפיע על הזוגיות 

 
מחקרים מוכיחים: ייעוץ מיני ונפשי לבני זוג שסובלים מאי פוריות יכול לשפר את הסיכויים להתעברות
 
המדע אמנם לא הוכיח שמי שתשתתף ביוגה-פריון אכן תיכנס להיריון, אבל גם אם זה לא עוזר, זה בוודאי משחרר 
בדיקת הזרע הניבה תוצאות תקינות וגם הביוץ בסדר גמור, אבל הרופא לא יודע למה בני הזוג מתקשים להיכנס להריון. האמת שמבחינה מדעית, לא צריך סיבה. מספיק שיש פיתרונות, והרבה. פרק מתוך הספר החדש: "פוריות - מאלף ועד טף" 
צריכה נבונה של נוגדי חמצון מעלה את הסיכוי להיכנס להריון, וכן את סיכויי ההצלחה של הפרייה חוץ-גופית 

 
זוגות רבים שמנסים להרות, מתקשים לעשות זאת בשל סיבות שונות. אחת הסיבות היא שבנרתיק האישה קיימים תנאים לא אופטימאליים לזרע. תנאים אלו נוצרים כתוצאה מדרגת חומציות גבוהה בנרתיק האישה, הקוטלת את רוב הזרעונים ובשל כך מצליחים רק אלפים בודדים להגיע לרחם. זו אחת הסיבות לכך שהסיכוי להרות בכל מחזור תקין הוא נמוך. במקרים רבים הבעיה להרות היא בשל איכות זרע לא תקינה. במצב זה, כמות הזרעונים שמגיעה לצוואר הרחם קטנה עוד יותר ולכן הסיכוי להרות פוחת. קושי נוסף המקשה על חיי הזרעונים ותנועתם הוא מצב של נרתיק יבש. בעיה זו נגרמת בגלל גיל, מצב פיזיולוגי, או בגלל תרופות, בייחוד אלה הניתנות במשך טיפולי פוריות.

 
לייבסיטי - בניית אתרים