אדם בתוך עצמו הוא גר. לפעמים עצוב או מר הוא, לפעמים הוא שר,
לפעמים פותח דלת לקבל מכר אבל אבל לרוב, אדם בתוך עצמו נסגר.

(שלום חנוך)
 
 


הדרכה פסיכולוגית

חזרה לעמוד הקודם >>

  • הדרכת הורים בעידן המודרני מתעורר קושי משמעותי להורים מהסיבות הבאות: מעבר מחברה מסורתית סמכותית לחברה מודרנית דמוקרטית. ירידה בתלותם של הילדים בהורים בחברה של תקשורת המונים. בנוסף מקומו המרכזי של הילד במשפחה ובחברה כתוצאה מהשפעת "הצפת" מידע ותאוריות פסיכולוגיות. כל אלה מביאים לחווית כישלון וחוסר ביטחון בתפקיד ההורי. ההדרכה מכוונת להעצמת ההורות, לחיזוק תחושת המסוגלות ההורית וביסוס המנגנונים ההורים, מנגנוני תקשורת והדברות על ציפיות בני המשפחה האחד מהשני., זיהוי צרכי הילדים והתאמת מענה יעיל אליהם, תרגול ישום מנגנונים אלה בצורה חיה וישומם בחיי המשפה.
  • הדרכת מורים בעידן המודרני מתעורר קושי משמעותי למורים מהסיבות הבאות: מעבר מחברה מסורתית- סמכותית לחברה מודרנית- דמוקרטית.  ירידה בתלותם של הילדים במורים בחברה של תקשורת המונים. מקומו המרכזי של הילד במשפחה ובחברה. השפעת "הצפת" מידע ותיאוריות פסיכולוגיות על רגשי אשמה, חווית כשלון וחוסר בטחון בתפקיד המורי.גורמים אלה באים לידי ביטוי ביחסי מוררה תלמיד ומקשים על התפקוד הכיתתי ברמות השונות הישגית,התנהגותית וחברתית. אנו מציאים הדרכת מורים ממוקדת המתבססת עלתיאורייה ומחקר. להרחבה עיינו בעבודת דוקטורט של ד"ר צבי מרק בנושא  
  •  הדרכת צוותים חינוכיים  אנו חווים מציאות ייחודית במערכת החינוכית: מצב ביטחוני מתוח המביא לחווית חוסר ביטחון לילדים ולמבוגרים כאחד. מספר הילדים בכיתה גבוה ומקשה על המחנכת והמורים להתאים את עצמם לכל ילדי הכיתה. על רקע הקשיים המאפיינים את העידן המודרני סביר שהמחנכת תתקשה לווסת את התנהגות הילדים בכיתות בהתאם האלימות רווחת. מצב ייחודי זה מעלה שאלה:     עד כמה המערכת החינוכית יכולה להוות מקור תמיכה וביטחון ללומדים בה. אנו מציעים התערבות ייעודית: קבוצת מורות העוסקות באיכות יחסי מורה תלמיד. קבוצה המשלבת תהליכי למידה והתנסות חוויתית. להרחבה עיינו במצגת איכות יחסי מורה תלמיד ותוצאות
 
  • הדרכת פסיכולוגים חינוכיים ייעוץ מקצועי בעידן המודרני דורש מגוון רחב של מיומנויות. בעידן של שקיפות המידע ייעץ המתבסס על יידע מקצועי אינו מספק. איש המקצוע נדרש לתת ערך מוסף ייחודי מעבר למידע מקצועי אותו ניתן לאתר באינטרנט וברשתות מידע נגישות.  

אנו מציעים הדרכת פסיכולוגים המבוססת על ניסיון רב שנים ועבודה במגוון מערכות ועם אוכלוסיות שונות. ההדרכה משלבת העברת יידע, מחויבות לתרגום הידע המקצועי ליישום ב"שטח". העיקרון המחייב אותנו התאמת אופי ההדרכה לצרכי המודרך ולקוחותיו.

 
 

 


 
לייבסיטי - בניית אתרים